Kostal_knihovna.jpg

Kalendář událostí

Vzpomínání Michaely Bendové
úterý, 14 listopad 2017, 18:00
Shlédnutí : 1162
Kontakt http://mkvdf.cz

Pozvání na besedu přijala herečka Michaela Bendová (1934), která v padesátých letech působila ve varnsdorfském divadle a ztvárnila zde řadu rozmanitých postav českého i světového dramatického repertoáru. Po absolutoriu herectví na DAMU v roce 1957 nastoupila do Krajského oblastního divadla Varnsdorf, kde místní publikum okouzlila např. jako Hermie v inscenaci Shakespearovy hry Sen noci svatojánské, Eva v Gazdině robě Gabriely Preissové a především jako Manon v inscenaci Nezvalovy hry Manon lescaut. V roce 1959 se stala členkou libereckého Divadla F. X. Šaldy a její herecká kariéra zde úspěšně pokračovala. Na obrazovce se objevila ve filmu Hodinky bez vodotrysku (1974). V posledních letech se věnuje pedagogické činnosti na DAMU a působí v divadelním studiu Neklid.
Michaela Bendová zavzpomíná nejen na nejkrásnější herecké příležitosti, které jí varnsdorfské angažmá přineslo, ale také na slasti a strasti tehdejší zájezdové činnosti v rámci Šluknovského výběžku i krutou atmosféru padesátých let a tehdejšího pohraničí.

Přijďte se setkat s pozoruhodnou osobností českého herectví a vyslechnout zajímavé vzpomínky na město Varnsdorf v období padesátých let. 

Jste srdečně zváni.


Vstupné dobrovolné

Místo Městská knihovna Varnsdorf